Sukienka dla koleżanki

Od tygodnia intensywnie pracuję nad sukienkami dla koleżanki i jej córki. Kobietki nie są drobne, a ja pierwszy raz szyję sukienki większe niż rozmiar M.

Nerwy, stres… więc dlaczego się zgodziłam? bo lubię wyzwania i kocham szyć 🙂 No i musiał nastąpić ten pierwszy raz!

Dorota, moja koleżanka z pracy wydaje za mąż córkę i tego dnia również chciałaby wyglądać wyjątkowo. Chyba nie ma w tym nic dziwnego? W sklepach nie dość, że wszystko na jedno kopytko to i jeszcze tu za luźno a tam za ciasno… i tak trafiła do mnie 🙂

Zgodziłam się bez wahania – dopiero jak ją pomierzyłam doszło do mnie, że za szybko powiedziałam „tak”…

Byłam przerażona!

Wyciągnęłam wszystkie numery Burdy, Anny, itp. itd., i zaczęłam je przeglądać – zamierzałam wykorzystać jakiś wykrój jako podstawę, przerobić pod wymiary Delikwentki. Wybrałam w końcu jeden (nr 134, 04/2015), pomierzyłam, troszkę odjęłam, wydłużyłam spódnicę…  trochę mi z tym zeszło, bo w międzyczasie przerabiałam pilnie dwie sukienki na wesela koleżankom. W końcu odbiłam wykrój na materiale i niepewnie zaczęłam wycinać.

 

 

thumb_800x600_10 (1)

 

 

thumb_800x600_10
LINK Oryginał, w mojej wersji zmieniona spódnica i brak rękawów.

Materiał: czarna koronka na zielonym tle, bardzo fajny do szycia – choć ja osobiście wolałabym, by ta koronka była drobniejsza. Wszywanie krytego zamka było katorgą – muszę mieć specjalną stopkę! kupuję zaraz po wypłacie.

DSC_0041
…jeszcze tylko podwiniemy i gotowe!

Pierwsza przymiarka? Za dużo na plecach i spódnica była za szeroka. Tych dwóch miejsc byłam niepewna i odjęłam mniej centymetrów z wykroju, błąd poprawiłam. Pogłębiłam jeszcze na życzenie dekolt i podwinęłam wszystko – sukienka jest już gotowa do ubrania. Doszyłam jeszcze pasek z kokardą – drugie życzenie Dorotki.

Czekam na zdjęcia.

Została jeszcze sukienka dla Ali, córki Doroty. Będą czarne cekiny i miętowy materiał. O niej następnym razem.

DSC_0037

 

xoxo

Pamolina

You may also like

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *